Як зробити стяжку підлоги? Як вибрати стяжку для підлоги?

При ремонті чи будівництві будинку стяжка підлоги є одним із найважливіших етапів. Вона є основою для укладання підлогових покриттів і має бути якісною та довговічною. У цій статті ми розглянемо основні типи стяжки для підлоги, її властивості та характеристики, а також поділимося порадами щодо вибору найбільш підходящої стяжки для вашого будинку.

Як зробити стяжку підлоги?

Стяжка підлоги – це важливий процес у ремонті та будівництві. Вона необхідна для того, щоб вирівняти поверхню та створити основу для подальшого оздоблення підлоги. У цій статті ми розповімо, як зробити стяжку підлоги своїми руками.

як правильно зробити стяжку підлоги

Підготовка до роботи

Перед тим, як приступити до стяжки підлоги, потрібно підготувати приміщення. Спочатку потрібно видалити всі предмети з підлоги та захистити стіни та двері, щоб не пошкодити їх у процесі роботи. Потім слід очистити поверхню підлоги від пилу, бруду та інших забруднень.

Установка маяків для стяжки підлоги

Установка маяків для стяжки підлоги - це процес, який забезпечує правильну висоту стяжки підлоги на всій поверхні. Маяки - це металеві прути, які тимчасово закріплюються на поверхні підлоги і є опорами для рівня стяжки.

Кроки установки маяків для стяжки підлоги можуть включати наступне:

 1. Підготовка поверхні підлоги. Перед встановленням маяків необхідно очистити поверхню підлоги від пилу, бруду, сміття та інших матеріалів, які можуть завадити встановленню маяків.
 2. Визначення правильної висоти стяжки підлоги. Для визначення висоти стяжки необхідно використовувати будівельний рівень та рулетку. Висота стяжки може залежати від вимог проекту або висоти суміжних поверхонь.
 3. Встановлення перших маяків. Перший маяк має бути встановлений у кутку кімнати або на найближчій стіні. Потім маяки мають бути встановлені через кожні кілька метрів уздовж стін.
 4. Перевірка рівня. Після встановлення перших маяків необхідно перевірити, що вони розташовані на одній висоті та відповідають певному рівню стяжки.
 5. Установка маяків, що залишилися. Маяки повинні бути встановлені через кожні кілька метрів по всій поверхні підлоги.
 6. Закріплення маяків. Маяки мають бути закріплені на поверхні підлоги за допомогою клею чи цементу. Потім маяки мають бути вирівняні та закріплені у вертикальному положенні, щоб забезпечити правильну висоту стяжки.
 7. Видалення маяків. Після того, як стяжка підлоги затвердить та міцно зафіксується, маяки можуть бути видалені. Це повинно бути обережно, щоб не пошкодити поверхню стяжки.

Важливо переконатися, що маяки встановлені правильно, оскільки це може сильно вплинути на якість та міцність стяжки підлоги.

Підготовка розчину

Для стяжки підлоги потрібний спеціальний розчин. Його можна приготувати самостійно, змішавши цемент, пісок та воду у певних пропорціях. Зазвичай пропорції такі: на одну частину цементу припадає від двох до чотирьох частин піску і достатньо води для отримання консистенції, що нагадує густу сметану. Якщо ви не впевнені у своїх здібностях, краще купити готовий розчин у магазині будівельних матеріалів.

Нанесення розчину на підлогу

Перед тим, як нанести розчин на підлогу, слід залити шар грунтовки. Грунтовка забезпечує краще зчеплення стяжки з основою та підвищує її міцність. Потім розчин потрібно нанести на підлогу та рівномірно розподілити його по всій площі. Для цього можна використовувати спеціальну шпателю або прасувальницю. При нанесенні розчину слід враховувати нахил підлоги та вирівнювати його таким чином, щоб вода не затримувалася на поверхні.

Вирівнювання поверхні

Після нанесення розчину на підлогу його слід вирівняти. Для цього можна використовувати спеціальний інструмент – рейку. Рейку потрібно спирати на протилежні стіни і поступово зрушувати її поверхнею, прибираючи надлишки розчину і вирівнюючи поверхню.

Сушіння стяжки

Після вирівнювання поверхні стяжки слід висушити. Цей процес може зайняти від кількох днів до кількох тижнів, залежно від температури та вологості у приміщенні. Деякі робочі бригади, щоб прискорити процес сушіння, рекомендують використовувати вентилятори або інші засоби для забезпечення гарної вентиляції, проте більшість виробників стяжок для підлоги та спеціалісти інтернет-магазину venbud.com.ua рекомендують, щоб стяжка підлоги висихала в природних умовах.

Однак, ми вважаємо, що стяжка підлоги повинна сохнути природним способом без застосування вентиляторів та обігрівачів з кількох причин:

 • Рівномірність висихання: використання вентиляторів та обігрівачів може призвести до нерівномірного висихання стяжки підлоги. Це може спричинити нерівномірне усадку або деформацію поверхні підлоги, що може призвести до непередбачених проблем у майбутньому.
 • Пошкодження стяжки підлоги: підвищена швидкість повітряного потоку може пошкодити поверхню стяжки підлоги, що може призвести до утворення тріщин та інших пошкоджень.
 • Економія енергії: використання вентиляторів та обігрівачів для прискорення процесу висихання споживає велику кількість енергії, що може призвести до підвищених витрат на електрику чи паливо.
 • Здоров'я: при використанні вентиляторів та обігрівачів може утворюватися пил, який може негативно впливати на здоров'я людей, які працюють на об'єкті.

Використання природного способу висихання для стяжки підлоги є найбільш ефективним та безпечним способом досягнення бажаних результатів, включаючи рівномірність та міцність поверхні підлоги.

Зволоження стяжки підлоги при її висиханні

Зволоження стяжки підлоги є важливим етапом у процесі її висихання. Ось кілька причин, чому це необхідно:

 • Запобігання тріщинам. Якщо стяжка підлоги дуже швидко висихає, вона може почати тріскатись і утворювати неприємні види дефектів. Зволоження допомагає знизити швидкість висихання та запобігти тріщинам.
 • Поліпшення якості поверхні. Зволоження стяжки підлоги дозволяє рівномірно розподілити воду всередині стяжки, що сприяє формуванню гладкої поверхні.
 • Поліпшення адгезії. Зволоження поверхні перед укладанням покриття підлоги допомагає поліпшити адгезію між стяжкою і покриттям для підлоги. Це підвищує міцність підлоги та продовжує термін служби підлогового покриття.

Зниження пилу. При висиханні стяжки підлоги може виділятися пил, що може вплинути на якість остаточного покриття для підлоги. Зволоження допомагає утримувати пил на поверхні та запобігати її розсіюванню.

Шліфування та оздоблення

Після часткового (технологічне переміщення) висихання стяжки слід її переглянути на наявність нерівностей, дефектів та за необхідності провести чищення або шліфування, щоб видалити нерівності та вирівняти поверхню.

Чищення нерівностей проводиться наступного дня після завершення роботи і стяжка підлоги придбала початкову міцність. У чищення можна включити:

 • чищення стяжки за маяками правилом або іншим аналогічним інструментом;
 • видалення маяків;
 • закладення швів після маяків.

Шліфування поверхні

Процес шліфування стяжки починається з перевірки поверхні наявність виступаючих частин, тріщин чи інших дефектів. Якщо вони виявляються, їх потрібно усунути, перш ніж починати шліфування. Потім поверхню стяжки очищають від пилу, бруду та інших забруднень, щоб уникнути пошкодження інструменту.

Шліфування стяжки може проводитися як вручну за допомогою абразивних матеріалів, так і з використанням електричного інструменту, наприклад полірувальної машини. В обох випадках необхідно використовувати захисну маску та окуляри, щоб уникнути вдихання пилу та отримання травм очей.

Шліфування починається з грубої обробки поверхні, коли використовується абразивний матеріал із великими зернами. Потім зернистість матеріалу поступово зменшується, щоб досягти більш гладкої поверхні. У процесі шліфування необхідно періодично очищати поверхню від пилу та оцінювати якість роботи.

Після завершення шліфування поверхня стяжки має бути гладкою та вільною від дефектів. Якщо на поверхні залишилися невеликі дефекти, можна їх виправити за допомогою шпаклівки або ремонтної суміші. Після цього поверхню можна шліфувати знову до отримання остаточного результату.

Шліфування стяжки може зайняти деякий час і потребує певних навичок та інструментів. Однак завдяки цьому процесу можна отримати ідеально гладку та рівну поверхню підлоги, яка стане чудовою основою для будь-якого оздоблення.

Потім після повного висихання можна приступати до обробки підлоги, наприклад, укладання ламінату, килимового покриття або плитки.

Переваги самостійної стяжки підлоги

Самостійне стягування підлоги має кілька переваг. По-перше, це економічніше, ніж наймати спеціалістів. По-друге, це дає можливість контролювати якість робіт і переконатися, що все виконано правильно. Крім того, самостійна стяжка підлоги може бути цікавим та корисним досвідом для тих, хто цікавиться будівництвом та ремонтом.

Помилки при самостійній стяжці підлоги

Однак, при самостійній стяжці підлоги є ризик припуститися помилок, які можуть вплинути на якість роботи та погіршити результат. Наприклад, неправильне співвідношення компонентів розчину або неправильне вирівнювання поверхні можуть призвести до нерівної статі. Тому перед початком роботи необхідно добре вивчити процес стяжки підлоги і підготуватися до неї.

Помилки при самостійній стяжці підлоги:

 • Неправильний розрахунок кількості матеріалів. Недолік матеріалів може призвести до того, що ви не зможете завершити роботу, а надлишок матеріалів може призвести до додаткових витрат. Перед початком роботи розрахуйте кількість матеріалів, які вам потрібні, з урахуванням втрат на рівність і необхідної товщини шару стяжки.
 • Погана підготовка поверхні. Поверхня, на яку ви збираєтеся наносити стяжку, має бути ретельно підготовлена. Переконайтеся, що поверхня суха, чиста та вільна від сміття. Також необхідно перевірити, що поверхня рівна та не має явних дефектів.
 • Неправильний вибір матеріалів. Для стяжки підлоги необхідно вибрати відповідні матеріали, які відповідають вимогам проекту. Наприклад, ви повинні вибрати матеріали, які підходять для роботи в приміщенні з підвищеною вологістю або для приміщень, де передбачається наявність важких меблів. Також варто врахувати товщину шару стяжки, що наноситься.
 • Неправильне змішування розчину. Розчин для стяжки підлоги має бути правильно змішаний, щоб забезпечити оптимальну міцність стяжки. Дотримуйтесь рекомендацій виробника при змішуванні розчину та використовуйте правильне співвідношення між водою та сумішшю.
 • Неправильне нанесення розчину. Нанесення розчину для стяжки підлоги – це точна та трудомістка робота. Ви повинні дотримуватися інструкцій та використовувати правильні інструменти, щоб забезпечити рівномірне покриття та правильну товщину шару стяжки.

Як вибрати стяжку для підлоги?

Стяжка підлоги – це шар бетону, який вирівнює та зміцнює основу підлоги перед укладанням підлогових покриттів. Вона повинна мати достатню міцність та стійкість до навантажень, а також забезпечувати потрібну товщину та гладкість. Правильний вибір стяжки є ключовим фактором для забезпечення довговічності та надійності покриття для підлоги.

як приготувати розчин для стяжки підлоги

Типи стяжки для підлоги

Традиційна стяжка

Традиційна стяжка – це найпоширеніший тип стяжки для підлоги. Вона складається з суміші цементу, піску та води, яка наноситься на основу підлоги та вирівнюється за рівнем. Цей тип стяжки добре підходить для великих кімнат та важких навантажень.

Ангідритова стяжка

Ангідритова стяжка складається із сухої суміші, яка готується на місці та містить ангідритний сполучний. Вона має більш високу міцність та стійкість до розтріскування, ніж традиційна стяжка. Однак вона не рекомендується для приміщень з високою вологістю, так як вона може поглинати воду і розширюватися.

Гіпсова стяжка

Гіпсова стяжка – це тип стяжки, що складається з гіпсової суміші, яка поєднується з водою і наноситься на підлогу. Вона має низьку міцність та стійкість до навантажень, тому не рекомендується для приміщень із високим рівнем трафіку.

Як обрати відповідну стяжку для підлоги

При виборі стяжки для підлоги необхідно враховувати кілька факторів:

 • Тип приміщення. Перше, що потрібно враховувати під час вибору стяжки, це тип приміщення. Якщо ви вибираєте стяжку для житлових приміщень, наприклад, для вітальні чи спальні, можна використовувати традиційну стяжку. Однак, для приміщень з високим рівнем вологості, таких як ванна кімната або кухня, краще використовувати ангідритову стяжку.
 • Товщина стяжки. Товщина стяжки також відіграє важливу роль при виборі підходящої стяжки для підлоги. Якщо ви плануєте укладати тонке покриття для підлоги, таке як ламінат або паркетна дошка, то традиційна стяжка може бути занадто товстою. У такому разі, краще використовувати тоншу ангідритову або гіпсову стяжку.
 • Навантаження на підлогу Ще один важливий фактор, який потрібно враховувати при виборі стяжки для підлоги, це рівень навантажень, які будуть на підлогу. Якщо в приміщенні буде високий рівень трафіку або важкі предмети, то краще використовувати традиційну стяжку, оскільки вона має більш високу міцність та стійкість до навантажень.
 • Термін експлуатації. Крім того, при виборі стяжки для підлоги необхідно враховувати її термін експлуатації. Традиційна стяжка може тривати до 20 років, а ангідритова стяжка – до 30 років. Гіпсова стяжка має більш короткий термін експлуатації та не рекомендується для приміщень з високою прохідністю.

Висновок

Стяжка підлоги – це важливий етап у ремонті та будівництві, який потребує уважності, терпіння та досвіду. Самостійна стяжка підлоги може бути економічною та цікавою опцією, але також має свої ризики. Тому перед тим, як приступити до роботи, слід добре вивчити процес стяжки і підготуватися до нього.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Переваги
Недоліки
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Підписуйтесь, щоб дізнаватися першим про акції та пропозиції