Які види будівельних клеїв існують та їх застосування

Будівельні клеї це невід'ємна частина будь-якого процесу будівництва, ремонту чи оздоблення. Вони використовуються для кріплення різних поверхонь між собою. Існує безліч видів клею, кожен з яких має свої особливості та застосування. У цій статті ми розглянемо всі види клею та їх різновиди.

Клей для шпалер

Клей для шпалер - це один із найпоширеніших видів клею. Він використовується для кріплення шпалер на стіни. Клей для шпалер може бути на основі води, так і на основі розчинника. Він має властивість швидко сохнути та не залишати слідів на поверхні шпалер.

Структура клею для шпалер може змінюватись в залежності від його типу. Існує кілька типів клею для шпалер, включаючи:

Клей на основі крохмалю: такий клей, як правило, виготовляється з крохмалю та добавок, які надають йому необхідної консистенції та покращують його властивості. Клей на основі крохмалю є найпоширенішим видом клею для шпалер, оскільки він дешевий та безпечний для використання.

Клей на основі водної дисперсії: такий клей є більш сучасним та ефективним варіантом, який використовує полімерні добавки, щоб посилити його властивості. Клей на основі водної дисперсії також більш стійкий до впливу води та вологи, що робить його ідеальним для використання у ванних кімнатах та кухнях.

Клей на основі акрилату: такий клей є одним із найсучасніших видів клею для шпалер і має чудові властивості. Клей на основі акрилату має високу стійкість до впливу вологи та ультрафіолетового випромінювання, що робить його ідеальним для використання на відкритому повітрі та в приміщеннях з високою вологістю.

Термоклей

Термоклей - це клей, який активується при нагріванні та дозволяє з'єднувати різні матеріали. Він також відомий як гарячий клей або термоклейовий пістолет.

Термоклей використовується в різних галузях, включаючи ремонт та декорування будинку, майстерність та ремесло, виробництво упаковки, виготовлення меблів, а також у виробництві взуття, автомобільної та аерокосмічної промисловості.

Основні переваги термоклею полягають у його простоті використання та швидкості затвердіння. Термоклей не вимагає тривалого часу на висихання та застигання, тому він може бути використаний для з'єднання матеріалів миттєво. Крім того, термоклей має високу міцність, стійкість до впливу води та хімічних речовин, і може використовуватися для склеювання широкого діапазону матеріалів, включаючи текстиль, пластик, дерево та метал.

Незважаючи на свої переваги, термоклей має деякі обмеження. Наприклад, він не є найкращим вибором для з'єднання матеріалів, які будуть піддаватися високим температурам або сильним механічним навантаженням.

Рідкі цвяхи

Рідкі цвяхи - це клейові склади, які в процесі висихання перетворюються на твердий і міцний матеріал, що нагадує своїми властивостями цвяхи або шурупи. Такий клей застосовується у різних галузях промисловості, у тому числі для склеювання деревини, металу, кераміки, скла, пластику, гуми та інших матеріалів.

Переваги рідких цвяхів полягають у їхній високій міцності та універсальності застосування. Вони можуть бути використані замість механічних кріплень, таких як цвяхи, гвинти або болти, що дозволяє суттєво прискорити та спростити процес складання. Крім того, клейовий склад дозволяє створювати більш міцні та надійні з'єднання, ніж традиційні механічні кріплення, та скорочує ймовірність виникнення корозії.

Рідкі цвяхи використовують у різних галузях промисловості, включаючи виробництво меблів, автомобілів, човнів, літаків, будівництво та інші. Вони також можуть використовуватися в побуті, наприклад, для ремонту та склеювання різних предметів, таких як посуд, взуття та іграшки.

Епоксидний клей

Епоксидний клей - це двокомпонентний клей, який складається з епоксидної смоли та затверджувача. Після змішування цих двох компонентів утворюється твердий та міцний матеріал, який використовується у різних галузях.

Епоксидний клей має високу міцність і стійкість до води, хімічних речовин і температурних коливань. Він може бути використаний для склеювання різних матеріалів, таких як метал, дерево, скло, кераміка, пластик та інші.

Епоксидний клей широко використовується у промисловості для виробництва різних виробів, включаючи автомобільні деталі, човни, повітряні судна, електронні компоненти, спортивне спорядження тощо. Він також може використовуватися в побутових умовах для ремонту та склеювання різних предметів, таких як посуд, меблі, картини і т.д.

Епоксидний клей може бути корисним при ремонті квартири у багатьох випадках. Ось кілька прикладів, де його можна використати:

 1. Ремонт підлог: епоксидний клей може бути використаний для заповнення тріщин та отворів на підлозі, а також для зміцнення зламаних чи ослаблених ділянок підлоги.
 2. Ремонт стін: при ремонті стін епоксидний клей може використовуватися для заповнення тріщин, сколів та інших пошкоджень. Він також може бути використаний для кріплення до стін важких предметів, таких як полиці або дзеркала.
 3. Ремонт меблів: якщо у вас є зламані або ослаблені деталі меблів, то епоксидний клей може бути використаний для їхнього кріплення.
 4. Ремонт керамічних виробів: епоксидний клей може бути використаний для склеювання розбитого керамічного посуду або відновлення керамічної плитки.
 5. Ремонт водопровідних труб: епоксидний клей може використовуватись для заповнення маленьких тріщин у водопровідних трубах.

Важливо пам'ятати, що при використанні епоксидного клею необхідно дотримуватись інструкцій із застосування, щоб досягти найкращого результату.

Силіконовий клей

Силіконовий клей - це клей, заснований на силіконовій основі, який має високу міцність і стійкість до впливу різних речовин, включаючи воду, олії та хімічні розчини.

Силіконовий клей часто застосовується для герметизації та склеювання матеріалів у різних галузях промисловості та будівництва. Він може використовуватися для склеювання різних матеріалів, включаючи скло, кераміку, метали, пластмаси та гуму. Також він може використовуватися для герметизації з'єднань у вікнах, дверях, ванних кімнатах, басейнах, дахах та інших місцях, де потрібна висока водонепроникність та захист від впливу вологи.

Крім того, силіконовий клей може використовуватися в електроніці, медицині та інших галузях, де потрібне склеювання або герметизація матеріалів, які мають витримувати високу температуру або вплив хімічних речовин.

Клей-Піна

Клей-піна в балонах - це тип клею, який поширюється у вигляді піни з балонів за допомогою пістолетної насадки. Цей клей використовується для монтажу дверей та вікон у будівлях.

Застосовується для заповнення простору між дверною/віконною рамою та отвором у стіні, щоб забезпечити гарну звукоізоляцію та теплоізоляцію. Він також може використовуватися для кріплення ізоляційних матеріалів та інших матеріалів на стіни та стелі.

Застосування клею-піни в балонах при монтажі дверей та вікон відбувається так:

 • За допомогою пістолетної насадки клей наноситься на контактну поверхню рами.
 • Рама встановлюється в отвір у стіні та натискається на неї, щоб клей-піна заповнила простір між рамою та стіною.
 • Надлишок клею-піни видаляється з поверхні рами та стіни.
 • Потрібно кілька годин для повного затвердіння.

Клей-піна в балонах має ряд переваг перед іншими типами клею, таких як легкість використання, можливість заповнення просторів та нерівностей, а також хороші теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості. Однак, слід пам'ятати, що він не є універсальним рішенням для всіх типів монтажних робіт і повинен використовуватися з урахуванням специфіки конкретного завдання.

Акриловий клей

Акриловий клей – це однокомпонентний клей на основі акрилатних смол, який має високу міцність і хорошу стійкість до впливу води та УФ-випромінювання. Цей клей є універсальним і може використовуватися у різних галузях промисловості та побутовій сфері.

Застосування акрилового клею:

 • Деревообробка: склеювання деревини, меблів, ламінату, шпону, фанери та інших виробів з деревини;
 • Будівництво: укладання керамічної плитки, гіпсокартону, монтаж вікон та дверей, укладання килимових покриттів;
 • Рекламна та світлова індустрія: виробництво зовнішньої та внутрішньої реклами, монтаж світлових коробів та вивісок;
 • Автомобільна індустрія: склеювання елементів кузова та салону, виготовлення спойлерів, бамперів, дзеркал;
 • Медицина: склеювання дентальних протезів, ортопедичних виробів, виготовлення медичних інструментів.

Методи використання акрилового клею:

 1. Нанесення на поверхню: клей наноситься на одну з поверхонь, що склеюються. Після нанесення клею на поверхню її необхідно притиснути до іншої поверхні та залишити на певний час для полімеризації клею.
 2. Нанесення на край: клей наноситься на край поверхонь, що склеюються. Потім поверхні склеюються і притискаються одна до одної до полімеризації клею.
 3. Нанесення всередину матеріалу: цей метод використовується для склеювання матеріалів із закритими поверхнями, наприклад, для склеювання труб. Клей вводиться всередину труби або іншого матеріалу та залишається до полімеризації.
 4. Нанесення за допомогою аплікатора: для зручності нанесення клею на поверхні використовуються спеціальні аплікатори або пістолети.

Клей для плитки

Клей для плитки - це спеціальний клей, який використовується для кріплення керамічних та кам'яних плиток на стінах та підлогах. Він має високу міцність та стійкість до впливу води та хімічних речовин.

Існує кілька видів клею для плитки, які відрізняються своїми властивостями та областями застосування. Ось деякі з них:

 • Клей цементний. Цей вид клею виготовляється на основі цементу та використовується для укладання керамічної плитки на підлоги та стіни всередині приміщень та на відкритому повітрі. Цементний клей має високу міцність і стійкість до води, тому він ідеально підходить для укладання плитки у ванних кімнатах, кухнях та на балконах.
 • Акриловий клей. Цей клей містить акрилові полімери та використовується для укладання керамічної плитки на гіпсокартонні стіни, гіпсові поверхні та легкі бетонні поверхні. Він має високу адгезію та стійкість до води.
 • Клей на основі епоксидної смоли. Цей вид клею виготовляється на основі епоксидної смоли і використовується для укладання керамічної плитки на поверхні, які піддаються впливу хімічних речовин та механічним навантаженням. Він володіє високою міцністю та стійкістю до води, а також стійкий до корозії та утворення плісняви.
 • Дисперсійний клей. Цей клей містить полімерні добавки та використовується для укладання плитки на гіпсові поверхні, фанеру та інші матеріали. Він володіє високою адгезією та швидким часом висихання.

Залежно від конкретного завдання вибирається той чи інший вид клею. Однак, важливо враховувати, що для кожного виду поверхні та умов експлуатації може бути потрібний свій тип клею.

При виборі клею для великоформатної плитки слід враховувати кілька факторів, таких як розмір та товщина плитки, тип поверхні, на яку вона укладатиметься, умови експлуатації тощо.

Зазвичай для укладання великоформатної плитки (більше 60х60 см) використовують клей, який має високу міцність і стійкість до деформації. Важливо, щоб клей мав високу адгезію до поверхні, на яку він укладатиметься, і мав тривалий час відкритості, щоб мати можливість скоригувати положення плитки під час укладання.

Один із найбільш підходящих видів клею для великоформатної плитки – це цементно-піщаний клей із посиленою формулою, призначений спеціально для укладання великоформатних плиток. Такий клей має високу міцність і стійкість до деформації, що дозволяє уникнути деформації плитки в процесі експлуатації. Крім того, цементно-піщаний клей із посиленою формулою забезпечує надійну адгезію до різних типів поверхонь.

Важливо також переконатися, що обраний клей відповідає рекомендаціям виробника великоформатної плитки, вимогам будівельного кодексу та нормам безпеки. У разі виникнення сумнівів у виборі клею краще звернутися за консультацією до професійних будівельників або продавців.

Клей для паркету

Клей для паркету – це спеціальний клейовий склад, який використовується для укладання паркетної дошки на основу. Клей допомагає забезпечити міцне та надійне з'єднання між дошками паркету та основою, а також покращує звукоізоляцію та теплоізоляцію підлоги.

Ось покрокова інструкція з використання паркетного клею:

 1. Підготовка поверхні. Очистіть поверхню, на яку укладатиметься паркет, від пилу, бруду та інших забруднень. Переконайтеся, що поверхня суха та рівна.
 2. Перевірити вологість. Перевірте рівень вологості поверхні та навколишнього середовища, щоб переконатися, що вони знаходяться в межах допустимих значень, вказаних на упаковці клею.
 3. Підготовка клею. Перед початком роботи добре перемішайте клей, дотримуючись інструкцій на упаковці. Деякі типи клею для паркету можуть вимагати розведення водою.
 4. Нанесення клею. Нанесіть клей на основу рівномірним шаром за допомогою зубчастої шпателі, починаючи з одного боку кімнати та рухаючись до іншої. Переконайтеся, що шар клею досить товстий, щоб забезпечити надійне з'єднання, але не надто товстий, щоб уникнути витріщання дощок паркету.
 5. Укладання паркету. Почніть укладання паркету, починаючи з кута кімнати та рухаючись до дверей. Переконайтеся, що кожна дошка щільно прилягає до сусідньої і використовуйте молоток та дерев'яну бруску для того, щоб дошки були на одному рівні. За необхідності обрізайте дошки, щоб вони наближалися до краю кімнати.
 6. Сушіння клею. Дайте клею висохнути відповідно до інструкцій на упаковці. Зазвичай це займає від 12 до 24 години. У цей час уникайте проходження по підлозі та будь-яких інших навантажень на нього.
 7. Обробка стиків. Після повного висихання клею використовуйте шліфувальну машину або шліфувальний папір, щоб вирівняти стики та зробити їх практично непомітними.
 8. Завершальні штрихи. Після обробки стиків можна приступити до завершальних штрихів. Це може включати нанесення лаку або масла на поверхню паркету, щоб захистити його від пошкоджень і поліпшити зовнішній вигляд.

Важливо пам'ятати, що кожен виробник клею для паркету може мати свої власні інструкції із застосування. Тому важливо уважно вивчити інструкції на упаковці та слідувати їм під час роботи з клеєм для паркету. Також рекомендується використовувати захисні засоби, такі як рукавички та маски при роботі з клеєм та іншими хімічними матеріалами.

Контактний клей

Контактний клей – це клей, який наноситься на обидві поверхні, які потрібно склеїти. Після того, як клей висохне, він забезпечує міцне та надійне кріплення. Контактний клей може використовуватися для кріплення різних матеріалів, включаючи дерево, шкіру, тканину та пластик.

Монтажний клей

Монтажний клей - це клей, який використовується для кріплення різних матеріалів, включаючи дерево, метал, гіпсокартон та пластик. Він забезпечує швидке та міцне кріплення, не вимагає часу на висихання та не залишає слідів на поверхні.

Висновок

Як видно з нашого огляду, існує безліч видів будівельних клеїв, кожен з яких має свої особливості та застосування. Вибір потрібного клею залежить від матеріалу, який потрібно склеїти, та умов експлуатації. Будьте уважні при виборі клею і завжди дотримуйтесь інструкцій із застосування, щоб забезпечити максимальну міцність та надійність кріплення.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Підписуйтесь, щоб дізнаватися першим про акції та пропозиції