Утеплення пінополістиролом: як це зробити правильно

Утеплення будинку є важливим етапом ремонту, який дозволяє зберегти тепло та знизити витрати на опалення. У цій статті ми розповімо вам, як правильно виконати утеплення пінополістиролом та які нюанси варто враховувати.

Що таке пінополістирол

Перед тим, як приступити до утеплення, розберемося, що таке пінополістирол. Пінополістирол – це пінопласт, що виготовляється з полістиролу. Він має низьку теплопровідність, що дозволяє використовувати його для утеплення будинків та інших будівель.

утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом

Як вибрати пінополістирол для утеплення

Перед покупкою пінополістиролу для утеплення будинку потрібно враховувати декілька факторів:

 • Товщина. Товщина пінополістиролу має відповідати вимогам теплоізоляції. Чим товщі шар, тим краще теплоізоляція.
 • Щільність. Пінополістирол має різну густину, яка залежить від виробника. Необхідно вибирати пінополістирол із високою щільністю, оскільки це забезпечить більш ефективну теплоізоляцію.
 • Клас горючості. Пінополістирол має різні класи горючості. При виборі пінополістиролу для утеплення необхідно враховувати його клас горючості та відповідність до вимог пожежної безпеки.

Як виконати утеплення пінополістиролом

Монтаж пінополістиролу на фасад - це процес встановлення теплоізоляційних панелей із пінополістиролу на зовнішню поверхню будівлі з метою покращення його теплоізоляції та енергозбереження.

Кроки монтажу пінополістиролу на фасад:

 • Підготовка поверхні. Поверхня стіни має бути чистою, без тріщин та нерівностей. Якщо необхідно, поверхню стіни слід очистити від бруду, пилу та інших забруднень.
 • Установка кріплення. На поверхню стіни встановлюються кріплення для теплоізоляційних панелей. Кріплення можуть бути виконані з металу або пластику.
 • Установка теплоізоляційних панелей. Теплоізоляційні панелі з пінополістиролу встановлюються на поверхню стіни, закріплюються на кріпленнях та з'єднуються між собою.
 • Встановлення захисного шару. На теплоізоляційні панелі встановлюється захисний шар - це може бути штукатурка, кам'яне або цегляне облицювання, металева лиштва і т.д. Захисний шар забезпечує захист теплоізоляційних панелей від впливу атмосферних умов та механічних пошкоджень.
 • Герметизація та оздоблення. Після встановлення теплоізоляційних панелей та захисного шару слід провести герметизацію між панелями та вікнами, дверима та іншими елементами фасаду. Потім слід провести остаточне оздоблення фасаду.

Монтаж пінополістиролу на фасад - це досить простий і швидкий процес, який може проводитися як при будівництві нової будівлі, так і реконструкції вже існуючої. Важливо підібрати правильну товщину пінополістиролу, щоб досягти оптимальної теплоізоляції будівлі. Також слід звертати увагу на якість матеріалів і кваліфікацію фахівців, які займатимуться монтажем.

Переваги утеплення пінополістиролом

Утеплення пінополістиролом має такі переваги:

 • Ефективність. Пінополістирол забезпечує високу теплоізоляцію та дозволяє знизити витрати на опалення.
 • Довговічність. Пінополістирол не схильний до гниття і корозії, тому його ефективність зберігається протягом тривалого часу.
 • Простота встановлення. Встановлення пінополістиролу не потребує спеціальних навичок та інструментів.

монтаж пінополістиролу на фасад

Недоліки утеплення пінополістиролом

Утеплення пінополістиролом має і деякі недоліки:

 • Сприйнятливість до вогню. Пінополістирол може спалахнути і швидко поширювати вогонь.
 • Неекологічність. Пінополістирол не є екологічно чистим матеріалом.

Як забезпечити безпеку при утепленні пінополістиролом

Для забезпечення безпеки під час утеплення пінополістиролом необхідно враховувати наступні моменти:

 • Правила монтажу Необхідно дотримуватись правил монтажу та вибирати відповідні методи закріплення пінополістиролу.
 • Пожежна безпека. При установці пінополістиролу необхідно забезпечити достатню відстань між краями і джерелами вогню. Також рекомендується встановлювати додаткові елементи пожежної безпеки, такі як вогнестійкі покриття.
 • Довкілля. Пінополістирол не є екологічно чистим матеріалом, тому при його використанні необхідно враховувати можливий вплив на довкілля.

Як обрати якісний пінополістирол

При виборі пінополістиролу необхідно звернути увагу на такі характеристики:

 • Густина. Чим вище щільність пінополістиролу, тим краще його теплоізоляційні властивості.
 • Теплопровідність. Чим нижче теплопровідність пінополістиролу, тим краще його теплоізоляційні властивості.
 • Вогнестійкість. При виборі пінополістиролу необхідно враховувати його вогнестійкість та відповідність до вимог пожежної безпеки.

Висновки

Утеплення пінополістиролом є ефективним способом зниження витрат на опалення та забезпечення комфортних умов проживання. Однак, при використанні пінополістиролу необхідно враховувати його недоліки та забезпечувати безпеку під час монтажу. При виборі пінополістиролу необхідно звертати увагу на його якість та відповідність до вимог пожежної безпеки.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Підписуйтесь, щоб дізнаватися першим про акції та пропозиції