Вирівнювання підлоги гіпсокартоном | Інструкція

Монтаж системи сухих стяжок Knauf Dual Floor

Сухі покриття для підлоги відіграють важливу роль у сучасних будівельних і ремонтних роботах. Одним з кращих рішень в даній галузі є система Knauf Dual Floor, що складається з гіпсокартона для підлоги, яка завдяки своїй невеликій вазі часто використовується на дерев'яних балкових перекриттях.

У цій статті ми докладно розглянемо процес монтажу цієї системи, включаючи її переваги та покрокове керівництво.

Переваги системи гіпсокартону для підлоги Knauf Dual Floor

Система Knauf Dual Floor має ряд істотних переваг, які роблять її привабливим вибором для нових та відремонтованих будівель:

 • Швидкий та зручний монтаж: дозволяє виконати та замінити підлогу разом із покриттям навіть протягом одного дня.
 • Невелика вага (близько 23,4 кг/м²): можливість використання в нових та відремонтованих будинках, також на дерев'яних перекриттях, які не можуть бути перевантажені.
 • Може задовольняти вимоги акустики, протипожежного захисту та теплоізоляції.

Покроковий посібник з монтажу гіпсокартону для підлоги Кнауф

Тепер розглянемо покроковий процес монтажу системи Knauf Dual Floor.

Крок 1: Що вам знадобиться

Для монтажу підлоги Knauf Dual Floor вам знадобляться наступні інструменти:

 • Рулетка
 • Олівець
 • Ніж
 • Пила для гіпсокартонних плит
 • Лінійка
 • Степлер
 • Правило для нівелювання підсипки

Плити гіпоскартону Knauf Dual Floor мають розмір 180 x 60 см, що дозволяє їх зручно транспортувати навіть у важкодоступні місця, такі як вузькі сходові клітки. Вони досить легкі, щоб одна людина могла їх легко переносити.

Крок 2: Монтаж пристінної деформаційної стрічки з мінеральної вати

Монтаж деформаційної стрічки з мінеральної вати

Першим етапом є монтаж пристінної деформаційної стрічки з мінеральної вати. Для цього можна використовувати степлер чи клей. Важливо не використовувати деформаційні стрічки з піни та пінополістиролу.

Як альтернативу, замість вати можна використовувати повсть.

Крок 3: Підготовка основи

Підставу під плити стяжки можна підготувати різними способами залежно від його поточного стану та вимог:

 1. Акустична ізоляція
 2. Протипожежні вимоги
 3. Рівна та легка основа під настил

Ми розглянемо два способи підготовки: на мінеральній ваті та на підсипці. Важливо, щоб плити статевого гіпсокартону всією своєю поверхнею прилягали до основи.

Крок 4: Підготовка основи з підсипкою

Найбільші нерівності основи зазвичай вирівнюються за допомогою різних підсипок. Підсипкою можна вирівняти нерівності від 2 до 16 см. Для рівномірного розподілу підсипки використовуються спеціальні нівелювальні рейки. При товщині підсипки більше 6 см рекомендується додатково ущільнити її звичайною будівельною теркою.

Суха стяжка

Щоб уникнути ударних шумів у підлозі, на пароізоляційну плівку укладають мінеральну вату. Цей матеріал добре поглинає звуки, що забезпечує тишу в приміщенні. Вату розміщують по периметру кімнати та закріплюють кромковою стрічкою.

Потім на підлогу насипають тонкий шар підсипки, найкраще використовувати дрібнофракційний перліт.

Перліт – це мінеральна добавка, одержувана шляхом швидкого випалу кислих вулканічних склоподібних порід у підвішеному стані при температурі 900-1150°C.

Спучений перліт є пористим, сипким і легким матеріалом у вигляді гранул. Зерновий склад перліту варіюється від 0,16 до 1,25 мм. Основний хімічний склад перліту включає діоксид кремнію (65%) та оксид алюмінію (близько 16%), а також воду та оксиди калію, натрію, заліза, кальцію та магнію.

Гранульований перліт має низку унікальних властивостей і переваг, таких як екологічна безпека, біологічна стійкість, стерильність та хімічна інертність, вогнестійкість, висока вологоємність, а також звуко- та теплоізоляційні здібності.

Перліт не має запаху, не містить важких металів, і при нагріванні не виділяє канцерогенів та токсичних речовин. Спучений перліт не гниє і не розкладається під впливом мікроорганізмів, не ушкоджується гризунами та комахами-шкідниками. Він нейтральний до дії лугів, слабких кислот та інших хімічних речовин. Перліт є негорючим матеріалом, здатним витримувати температуру до +900°С і вбирати воду вчетверо більше своєї маси. Перлітовий утеплювач не злежується, відрізняється довговічністю і завдяки своїм унікальним теплопровідним та звукоізоляційним властивостям широко застосовується у будівництві.

Сировину рівномірно розподіляють по поверхні, створюючи щільну стяжку. Для зниження вартості процесу перліт можна змішати з піском у співвідношенні 3 до 1. Якщо потрібно покращити теплоізоляцію, варто застосувати керамзит.

Вирівнювання сухої стяжки

При укладанні ГКЛ на підлогу у великій кімнаті, покриття для підлоги зручніше розділити на невеликі ділянки. Каркас збирають вручну з рейок. Встановлення на лаги:

 • полегшує монтаж підсипки;
 • дозволяє рівномірно розподілити сухі інгредієнти;
 • додатково підтримує аркуші;
 • знерухомлює плівку.

Конструкцію можна зібрати з деревини або сталевого профілю, з кроком решетування 2 м. Для кріплення до підлоги використовують довгі дюбелі. Сухі інгредієнти укладають нарівні з лагами.

У стяжку вставляють маяк, який може бути виконаний із металевого кута або профілю. Його становище ретельно перевіряють за рівнем. Сипучі компоненти мають у своєму розпорядженні по краях елементів і акуратно трамбують. Обмежувач у вигляді дошки не дозволяє речовині проникнути до сусідніх приміщень.

Підсипку вирівнюють правилом. Щоб пересуватися заготовкою, на поверхню стяжки кладуть фанеру. Стежки роблять широкими, щоб під вагою людини не порушилася цілісність нижнього шару і не залишилися вм'ятини.

Крок 5: Укладання плит Knauf Dual Floor на підсипку

Після підготовки основи можна розпочинати укладання плит Knauf Dual Floor. Укладання починаємо від дверей.

Укладання гіпсокартону на підлогу

Перед укладанням гіпсокартону на підлогу його слід залишити на добу в приміщенні. Це дозволить будівельному матеріалу адаптуватися до мікроклімату кімнати, включаючи вологість та температуру. Якщо не дати матеріалу час для акліматизації, він може деформуватися під час встановлення.

Починати монтаж рекомендується від дверей. Під час роботи гіпсокартонні листи укладають обережно, не порушуючи цілісність підсипки. Досвідчені фахівці можуть проводити укладання, використовуючи фанерні доріжки для переміщення. Початківцям краще уникати ризику.

Гіпсокартонні листи розподіляють по всій поверхні підлоги. Для запобігання деформації стики листів рекомендується розташовувати на лагах. Це допоможе конструкції зберегти своє положення навіть при усадці або слабких внутрішніх рухах.

Крок 6: Підготовка основи на мінеральній ваті

На рівних підставах можна укласти шар плит з твердої мінеральної вати або пінополістиролу, що покращує параметри шумоізоляції. Плити вати укладаються в розбіжність. При укладанні слід мінімізувати ходіння по вже покладеній ваті.

Владка мінеральної вати на підлогуУкладання вати на підлогу

Для цього відмінно підійде - Акустична мінеральна вата Acoustic Wool Sonet F (Флор) 

Використання акустичної мінеральної вати AcousticWool® Sonet F у конструкціях плаваючих підлог дозволяє досягти високих показників звукоізоляції від ударного шуму у всіх типах залізобетонних міжповерхових перекриттів. Це підтверджується результатами кваліфікаційних випробувань та забезпечує комфортні умови у приміщеннях.

Крок 7: Укладання плит Knauf Dual Floor на мінеральну вату

Укладання плит на вату або пінополістирол починається від стіни, протилежної дверному отвору.

Укладання вати в дальньому кутку кімнати

Крок 8: Укладання першого шару плит

Перший шар укладається на всю площу підлоги, плита до плити, з'єднання плит у хрестовому порядку. Важливо враховувати пунктирну лінію на плиті, яка позначає центр плити і вказує на те, що цією стороною плиту слід укладати вгору.

Стикування гіпсокартону для підлоги

Крок 9: Різання плит

Різання гіпсокартонних плит можна виконувати традиційним ножем, а для кутів використовувати спеціальну пилку.

Крок 10: Підготовка клейової суміші

Після укладання всієї поверхні плит готуємо клейову суміш Шпаклівка Knauf Фугенфюллер. Важливо замішувати потрібну кількість суміші, так як час її схоплювання короткий. близько 30 хвилин. Консистенція суміші має бути відносно рідкою, але не текучою.

Приготування суміші для приклеювання

Крок 11: Нанесення клейової суміші на плити ЛГК

Клейову суміш рівномірно наносимо на укладені плити зубчастим шпателем із висотою зуба 5 мм.

Нанесення шпаклівки для приклеювання

Крок 12: Укладання другого шару плит

Клейову суміш наносимо частинами та укладаємо другий шар гіпсокартонних плит для підлоги Knauf Dual Floor. Другий шар плит має бути зміщений щодо першого на половину свого розміру.

Крок 13: Скріплення двох шарів плит

Відразу після укладання плит скріплюємо їх скобами, плита до плити. Лінія, що означає центр плити, показує місце з'єднання нижнього шару плит. Скоби кріпимо парами, використовуючи близько 20 скоб на 1 м.

Схема кріплення гіпсокартону для підлоги

Крок 14: Шпаклювання стиків

Після завершення укладання та скріплення плит, чекаємо близько 24 годин для повного схоплювання клейової суміші, потім шпаклюємо стики. Коли шпаклівка висохне, видаляємо її надлишки.

Шпаклювання стиків

Крок 15: Укладання покриття

На підготовлену поверхню можна укладати ламінат, паркет або керамічну плитку. Укладання підкладки, нарізка деформаційної стрічки, встановлення плінтусів завершують процес монтажу, створюючи тихе, відмінно ізольоване акустично і термічно мансардне приміщення або другий поверх будинку.

Укладання плитки на підлогу з Гіпсокартону

 1. Підготовка гіпсокартону: Гіпсокартонні листи ретельно покривають ґрунтовкою глибокої дії. Це забезпечує найкраще зчеплення з наступними шарами та захищає матеріал від вологи.
 2. Нанесення клею: Після повного висихання ґрунтовки на поверхню листів наносять клей для плитки. Для рівномірного розподілу клею використовують зубчастий шпатель.
 3. Укладання кахлю: Кахельні плитки укладають тільки на ті ділянки, де нанесений клей. Щоб забезпечити рівність укладання, під час роботи використовують рівень та пластикові хрестики для рівномірних швів між плитками.
 4. Обробка швів: Після того, як клей висохне, шви між плитками заповнюють затиркою. Це надає покриттю закінченого вигляду та захищає шви від вологи та забруднень.

Укладання плитки на підлогу з гіпсокартону

Висновок

Система сухих стяжок (гіпсокартон для підлоги) Knauf – це ефективне і надійне рішення для покриття для підлоги, що забезпечує зручність і швидкість монтажу, а також високі експлуатаційні характеристики. Дотримуючись наведених кроків, можна самостійно виконати монтаж, досягши відмінного результату.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Переваги
Недоліки
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Підписуйтесь, щоб дізнаватися першим про акції та пропозиції