Гіпсова чи цементно-вапняна штукатурка, яку краще вибрати?

Вибір між гіпсовою та цементно-вапняною штукатуркою - це питання, яке хвилює кожного інвестора у процесі будівництва будинку. Однак, найважливіше пам'ятати, що кінцева мета полягає у створенні комфортних та зручних приміщень, в яких мешканці почуватимуться комфортно та безпечно.

ШТУКАТУРКА БЕЗ ТРІЩИН, ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Штукатурка має забезпечити не тільки гарний зовнішній вигляд, але та захист від тріщин та висихання, а також стійкість до плісняви та грибка. При виборі матеріалу для штукатурки важливо враховувати не лише його якість, а й правильність виконання всіх етапів робіт.

Незалежно від того, який тип штукатурки ви оберете, ключовим моментом є підготовка основи. Воно має бути ретельно очищене, сухим та готовим прийняти шар штукатурки. Температурні умови також відіграють важливу роль: починати роботи слід за певної температури та вологості.

У випадку з цементно-вапняними цементно-вапняними штукатурками необхідно особливо уважно стежити за якістю всіх шарів та правильністю часу між їх нанесенням. Неякісні лубки або надто раннє нанесення нового шару можуть призвести до проблем.

Крім того, вибір правильної ґрунтовки відіграє істотну роль. Неправильно підібрана ґрунтовка може призвести до відшарування штукатурки. Тому важливо вибирати ґрунтовку, яка відповідає типу основи.

Цементно-вапняні штукатурки мають природну схильність до утворення мікротріщин через усадку цементу. У той час як гіпсові штукатурки гнучкіші і не схильні до утворення тріщин.

Таким чином, правильний вибір між гіпсовою штукатуркою та цементно-вапняною штукатуркою залежить від низки факторів, включаючи умови експлуатації приміщень, характеристики основи та технічні вимоги до матеріалу.

Нанесення гіпсової штукатурки< /p>

БУДИНОК БЕЗ ГРИБКУ ТА ПЛІСНИ З ГІПСОВОЮ ТА ЦЕМЕНТНО-ВАРОНКОВОЮ ШТУКАТУРКОЮ

Будинок без грибка та плісняви - це не просто бажання, а реальна можливість при правильному підході до вибору та застосування штукатурки. При нанесенні як гіпсових, так і цементно-вапняних штукатурок забезпечуйте постійну вентиляцію приміщень протягом усього періоду висихання матеріалу. Це дозволить уникнути проблем із можливою появою грибка або цвілі.

Цементні штукатурки зазвичай вимагають близько 30 днів для повного висихання товщиною 1,5 см при хорошій вентиляції, у той час як гіпсові штукатурки тієї ж товщини можуть висохнути за 2 тижні. Щоб уникнути проблем, пов'язаних із вологістю, рекомендується проводити штукатурні роботи до утеплення будівлі та встановлення вікон, а також давати можливість внутрішнім стінам "дихати" перед утепленням.

Відомо, що цемент та гіпс по-різному реагують на вологу. Цемент повільніше вбирає вологу, але для його висихання потрібно більше часу, що може призвести до конденсації на вікнах в непровітрюваних приміщеннях. З іншого боку, гіпс швидше вбирає та віддає вологу, що сприяє підтримці комфортного рівня вологості в приміщеннях та запобігає появі грибка та цвілі.

У приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як кухні та ванні кімнати, можна використовувати обидва типи штукатурок. Гіпсова штукатурка має здатність швидше вбирати вологу, що робить її хорошим вибором для таких умов, проте навіть цементно-вапняна штукатурка може бути ефективною, якщо забезпечити достатню вентиляцію та правильне догляд за приміщенням.

Гіпсова штукатурка у ванній< /p>

РІВНІ І ГЛАДКІ ПОВЕРХНІ СТІН І СТЕЛЬ У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ МІЖ ШТУКАТУРКАМИ

Для отримання рівних і гладких поверхонь стін та стелі вибір між цементно-вапняними та гіпсовими штукатурками має значне значення. Поверхня цементно-вапняних штукатурок, хоч і має шорсткість і сіруватий відтінок, зазвичай має пористу структуру з мікротріщинами. Це можна виправити, нанісши на неї гіпсову штукатурку, яка додасть їй не тільки гладкішу текстуру, а й світло-кремовий або білий колір. Для досягнення виключно гладкої поверхні може знадобитися додаткове нанесення тонкого шару штукатурки гіпсу.

Хоча пошкодження стін та стелі можуть залежати від культури використання будинку, цементно-вапняні штукатурки, як правило, більш стійкі до механічних впливів у порівнянні з гіпсовими штукатурками. Однак, якщо ми воліємо використовувати гіпсові штукатурки з інших причин, існує можливість використовувати міцніші гіпсові штукатурки, які мають високу стійкість до ударів і подряпин, а також зберігають всі переваги стандартних гіпсових штукатурок.

Важливо також враховувати вплив вибраного типу штукатурки на загальну атмосферу у приміщенні. Цементно-вапняні штукатурки можуть створювати відчуття прохолоди і не завжди сприяють затишку, але є нейтральними для здоров'я. З іншого боку, гіпсові штукатурки створюють теплішу атмосферу і завдяки своїм властивостям поглинати та віддавати вологу вони сприяють підтримці комфортного внутрішнього клімату, що робить їх сприятливішими для здоров'я та створює затишну обстановку для проживання.

ПІДБІДЕМО ПІДСУМКИ

У результаті вибір між гіпсовою і цементно-вапняною штукатуркою залежить від конкретних потреб і переваг. Обидві штукатурки мають свої переваги та недоліки, які варто враховувати під час ухвалення рішення.

Гіпсова штукатурка має більш гладку текстуру і створює теплу атмосферу в приміщенні. Вона також сприяє підтримці комфортного внутрішнього клімату завдяки своїй здатності поглинати та віддавати вологу. Однак гіпсова штукатурка може бути більш схильна до механічних пошкоджень і потребує більш ретельного догляду.

Цементно-вапняна штукатурка, з іншого боку, більш стійка до механічних впливів і має пористу структуру. Вона може створити відчуття прохолоди в приміщенні і бути менш схильною до впливу вологи, що робить її придатною для вологих приміщень, таких як кухні та ванні кімнати.

Зрештою, правильний вибір штукатурки залежить від переваг на вигляд, умов експлуатації приміщень та бажаної атмосфери в будинку. При цьому важливо правильно підготувати основу та забезпечити правильне провітрювання приміщень для обох типів штукатурок, щоб уникнути проблем із грибком, пліснявою та іншими негативними наслідками.

Рекомендації від інтернет-магазину Венбуд

 1. Критерії вибору штукатурки:
  • Гарний зовнішній вигляд.
  • Захист від тріщин та висихання.
  • Стійкість до цвілі та грибка.
 2. Етапи робіт:
  • Ретельна підготовка основи.
  • Очищення забруднень.
  • Забезпечення сухості поверхні.
 3. Температурні умови:
  • Початок робіт за певної температури та вологості.
  • Важливість дотримання правильних умов успішного нанесення.
 4. Якість матеріалів:
  • Увага до якості всіх шарів штукатурки.
  • Перевірка термінів та умов зберігання матеріалів.
 5. Вибір ґрунтовки:
  • Значення правильного вибору грунтовки.
  • Грунтовка, що відповідає типу основи.
 6. Особливості матеріалів:
  • Природна схильність цементно-вапняних штукатурок до мікротріщин.
  • Гнучкість гіпсових штукатурок, що знижує ймовірність утворення тріщин.
 7. Фактори вибору:
  • Умови експлуатації приміщень.
  • Характеристики основи.
  • Технічні вимоги до матеріалу.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Підписуйтесь, щоб дізнаватися першим про акції та пропозиції