Які бувають розміри, товщина ОСБ?

Під листами ОСБ плити прийнято розглядати орієнтовано-стружкову плиту, яка виконана з дерева (багатошаровий матеріал), який був створений за рахунок процедури пресування тріски деревини. Такий універсальний будматеріал активно застосовують у процесі виконання оздоблення, при підшивці стель, поверхні стін.

Перш ніж купити ОСБ плити на сучасному ринку, спочатку важливо поцікавитися, яку товщину ОСБ вибрати для підлоги, стін, покрівлі та інше. Все це позитивно впливає на подальші процеси експлуатації матеріалу.

Яку товщину ОСБ вибрати?

Розбираючись із питанням, якою товщиною буває ОСБ плита, необхідно звернути увагу на сферу її експлуатації, як на один із найважливіших факторів. Від цього параметра залежать основні характеристики міцності, вологостійкості та шумоізоляції.

Тому у продажу доступна така продукція:

 • панелі 6 мм (мм) – для підшивки стелі;
 • моделі 8 та 9 мм, ОСБ 10 мм та 12мм – застосовують при монтажі покрівлі;
 • моделі товщиною 12 та 15мм - для покрівлі та стін;
 • моделі 18 та 22 мм – для підлоги.

При покупці варто враховувати стандартні розміри продукції від різних виробників.

Яка товщина OSB підходить для підлоги?

Існує певна класифікація конструкцій, виходячи із їх показників товщини. Вони пов'язані з тим, де саме відбуватиметься монтаж (основний настил або вирівнювання підлоги). Розглянемо, якої товщини ОСБ покласти на підлогу:

 • Для дрібнофракційного керамзитового/піщаного засипання застосовують ОСБ товщиною 6-8 мм.
 • Для бетонних поверхонь та вирівнювання підлоги потрібно товщина 10 мм.
 • При роботі з дерев'яним покриттям підлоги використовують – від 15 до 18 мм.

Коли здійснюється монтаж лагами, використовуються плити товщиною 15 або 18 мм з кроком 40 см. При збільшенні кроку потрібно збільшити і товщину: для кроку 60 см потрібна товщина 22 мм.

Якої товщини ОСБ стелять на дах?

Товщина ОСБ на дах залежить від типу певного матеріалу, а також від стандартів, що використовуються:

 • Згідно з американськими стандартами, між кроквами або прогонами обрешітки має бути відстань 300-400 мм, тому товщина матеріалу варіюється від 16 мм і більше. Якщо прольоти на схилі даху 500-600 мм, тоді товщина OSB - від 20 до 24 мм.
 • Згідно з європейськими стандартами, при прольоті на скатному даху 600 мм мінімальна товщина OSB-3 повинна бути 12 мм, а при кроці крокв 800 мм – листи від 15 мм і більше. Якщо кроквяні ноги розташовані на відстані 1200 мм, тоді мінімальні показники товщини від 18 мм.

Для створення якісної та надійної несучої решетування знадобиться використання ОСБ товщиною від 18 мм і більше.

Яку товщину ОСБ вибрати для стін?

Щоб отримати надійні, міцні зовнішні стіни, потрібно врахувати не тільки зміст матеріалу, але і пам'ятати про такий важливий параметр, як товщина OSB на стіни:

 • При відстані між стійками каркаса 40 см, товщина ОСБ повинна бути 9 мм.
 • При відстані 60 см, оптимальні показники плити – 12 мм.
 • При відстані 80 см, товщина листа – 15 мм.

Така залежність є надзвичайно важливою умовою при самостійному виконанні всіх запланованих монтажних робіт.

Якою товщиною OSB найкраще монтувати перегородки?

Враховуючи властивості панелей для перегородок, можна підібрати оптимальне рішення для створення якісних конструкцій із високим ступенем захисту від вологості. При цьому не варто ігнорувати оптимальні показники товщини:

 • Для стінових перегородок краще вибирати конструкції товщиною 12 мм.
 • Для створення високоміцних перегородок, що надалі піддаватимуться незначним навантаженням, вибирають панелі завтовшки 15-25 мм.

Це базові рекомендації компаній-виробників, що особливо важливі на етапі здійснення купівлі товару.

Які розміри ОСБ від відомих виробників

Стандартні розміри OSB від виробників із Європи становлять 1250х2500 мм, а від північноамериканських – 1220х2440 мм. Активний розвиток сучасного виробництва дозволив урізноманітнити асортимент продукції різноманітними видами, тому розміри ОСБ плити можуть бути від 3000 мм і навіть більше. На замовлення деякі компанії-виробники пропонують плити завдовжки до 7 м.

Найпопулярнішими виробниками вважаються швейцарська компанія Swiss Krono, білоруська компанія Kronospan, російська компанія ДОК «Калевала», німецька компанія GLUNZ і румунська компанія EGGER.

Swiss Krono

Swiss Krono – це швейцарська якість продукції, відомої у всьому світі. Компанія включена до холдингу Swiss Krono Group, який є відомим світовим лідером із виробництва дерев'яної продукції. У 2011 році українська філія компанії Swiss Krono однією з перших освоїв виробництво плит OSB-3.